Wydarzenia

Kolęda misyjna

kolednicyTegoroczny projekt Kolędników Misyjnych pragnął przybliżyć dzieciom i dorosłym kraje takie jak: Republika Środkowoafrykańska, Republika Konga, Kamerun, Peru, Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan. W tych krajach w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci niepełnosprawne. Nie mogą chodzić do szkół państwowych, a innych szkół dla nich nie ma. Najmłodsi siedzą więc najczęściej zamknięci w domach.

„Każdy z tych krajów boryka się z pustynią przyrodniczą i pustynią serc. W Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie są dysproporcje między ludźmi żyjącymi w wioskach i miastach. Trzeba tam pomóc” – powiedział ks. Andrzej Marmurowicz, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych i długoletni misjonarz w Kazachstanie, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 grudnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

W związku z panująca pandemią w tym roku dzieci nie chodziły od domu do domu, ale przedstawiały scenkę kolędowo-misyjną w kościele na każdej Mszy Świętej. Wszystkim wspierającym dzieło Misyjne Kościoła bardzo dziękuję za zaangażowanie poprzez ofiary i modlitwę.

MODLITWA;

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, który nas odkupiłeś ceną przenajświętszej Krwi swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedną ludzkość, która w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mrokach niewiary. Spraw, by cała ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nieznający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni. Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i misjonarek, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności. Darz misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia. Amen. (xM)