Msza św. w plenerze

msza klokowa2022 12W niedzielę 22 maja o godzinie 12.00 została odprawiona Msza św. pod kapliczką u Państwa Szubów na Kłokowej. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Kłokowej oraz Podlesia. Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Marcin Płaneta oraz ks. Bartosz Chęciek. Modliliśmy się za wszystkich parafian oraz za mieszkańców Kłokowej, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o Boże błogosławieństwo, zachowanie od kataklizmów oraz o dobre plony za wstawiennictwem Matki Bożej oraz św. Izydora, patrona rolników.

Odprawianie Mszy św. przy kapliczkach przydrożnych jest tradycją podtrzymywaną od wielu lat przez mieszkańców tej części naszej parafii. Po przerwie spowodowanej pandemią znów udało się powrócić do dawnego zwyczaju. Cud Eucharystii, który dokonuje się wśród naszych domów i pól, uświadamia nam jeszcze wyraźniej, że Pan Jezus żyje wśród nas i błogosławi naszym codziennym pracom i wysiłkom.

Zdjęcia.