Wydarzenia

Boże Ciało

Boze Cialo 0216 czerwca br. obchodziliśmy wraz z całym Kościołem uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie zgromadziła ona wielu parafian, szczególnie rodzin z dziećmi, które chętnie uczestniczyły w procesji, sypiąc kwiaty i dzwoniąc dzwoneczkami przed Najświętszym Sakramentem. Msza św. z uroczystą procesją odbyła się w naszym kościele o godz. 9.00, a celebrowali ją ks. Bartosz Chęciek i ks. proboszcz Marcin Płaneta.

Nieodłączną częścią liturgii tego święta jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których czyta się Słowo Boże, śpiewa suplikacje i przede wszystkim ukazuje wiernym Najświętszy Sakrament, czyli Ciało prawdziwie obecnego Jezusa Chrystusa. Właśnie realna obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie była tematem kazania wygłoszonego w Boże Ciało przez Księdza Proboszcza. Nawiązał on do historii tzw. cudów eucharystycznych, które przez wieki umacniały wiarę Kościoła w rzeczywistą obecność Ciała i Krwi Chrystusa w konsekrowanym chlebie i winie.

Tegoroczna procesja prowadziła do ołtarzy usytuowanych przy drodze w stronę szkoły. Poszczególne ołtarze przygotowywali mieszkańcy: Radlnej Kolonii I i II, pozostałej części Radlnej, Świebodzina Dołu i Świebodzina Góry.

Udział w procesji Bożego Ciała to swoiste wyznanie wiary w sakramentalną obecność Chrystusa, a także prośba o to, aby Chrystus błogosławił naszym domostwom i nam samym. Wierzymy w to, że Jego błogosławieństwo obejmie całą naszą parafię i wszystkie nasze rodziny.

Zdjęcia