Wydarzenia

Odpust parafialny

odpust 2022 2114 sierpnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci patrona parafii – św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Czesław Bachula, proboszcz z Łękawki, który wygłosił również kazanie. Wśród celebransów był także ks. Kazimierz Dudek, były proboszcz rodzimej parafii w Porębie Radlnej, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. W uroczystej liturgii uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie i goście oraz kapłani z parafii naszego dekanatu. Po Mszy św. odpustowej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W wygłoszonym kazaniu ks. Czesław Bachula skoncentrował się na postaci św. Maksymiliana, pokazując jego życie i męczeńską śmierć przez pryzmat słów, które były jego życiowym mottem: „Nienawiść nie jest siłą twórczą – siłą twórczą jest miłość!”. Kierując się miłością właśnie, Maksymilian dokonywał wielkich dzieł w czasach, kiedy świat zalewała nienawiść zrodzona przez ideologie bolszewizmu i faszyzmu. Miłość wreszcie kazała mu oddać życie za współwięźnia, a potem podtrzymywać na duchu skazanych wraz z nim na śmierć w bunkrze głodowym. Jest więc św. Maksymilian patronem na każdy czas, szczególnie może na dzisiejsze czasy.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele parafian zwrócili się do Jubilata – ks. Kazimierza Dudka obchodzącego 50-lecie kapłaństwa. W imieniu całej wspólnoty podziękowali mu za lata pracy duszpasterskiej i ofiarnej posługi w Porębie Radlnej, a także w naszym kościele oraz życzyli wielu łask Bożych i zdrowia na dalsze lata życia i kapłaństwa. Podziękowania skierowali również do ks. Czesława Bachuli za przewodniczenie liturgii odpustowej oraz za jego posługę duszpasterską w Świebodzinie w czasie, gdy pracował jako wikariusz w Porębie Radlnej.

Zdjęcia