„POWSTAŃ I ŻYJ”- SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.

powstanOkoło 2200 kandydatów do bierzmowania z 86 parafii diecezji tarnowskiej wzięło udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym przygotowanym dla nich w tarnowskiej "Jaskółce" 18 listopada, w tym wszyscy uczniowie z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Świebodzinie. Wydarzenie "Powstań i żyj" przygotowały cztery wydziały tarnowskiej kurii - nowej ewangelizacji, młodzieżowy, katechetyczny i duszpasterstwa ogólnego. Był czas wspólnej zabawy, ale także modlitwy i budowania wiary. Był czas na wspólną zabawę i integrację, ale także budowania ducha, dzielenia się wiarą, formacji i wspólnej modlitwy. Pierwszą część spotkania poprowadzili świeccy młodzi ludzie: Alicja Miszkurka z tarnowskiej kurii, Magdalena Drozd - prowadząca Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, Agata Rujner - znana z bloga "Prawie morały" i anglojęzyczny John ze Wspólnoty Tymoteusza z Gubina.

Z młodzieżą spotkał się także bp Artur Ważny. Podczas konferencji pytał młodych m.in. o to, czy to prawda, że młodzi ludzie spędzają w internecie średnio 5 godzin dziennie. Wielu z nich mówiło, że więcej. - A wiecie, ile kilometrów spędzacie w internecie? Policzyli, że palec młodego człowieka poruszany po smartfonie dziennie robi 8 km - mówił biskup, przypominając młodym, że świat z internetu jest nierealny, a często zdarza się, że dla młodych ludzi jest ucieczką od tego rzeczywistego, w którym co trzeci młody Polak według kolejnych statystyk czuje się samotny.

Opowiadał młodym wiele historii ze swoich spotkań z młodymi ludźmi, którzy przeżywali swoje trudności, smutki, trudne relacje z rodzicami. Zwracał uwagę, że kiedy prawdziwe życie staje się bólem, nierzadko uciekamy w życie na pokaz, sztuczny świat i używki. Początkowo nawet może to sprawiać przyjemność, tyle że nie jest rozwiązaniem i przyczynia się do jeszcze większych kłopotów. To Bóg jest tym, który potrafi zmienić nasze życie naprawdę. Uwolnić je i uzdrowić, uczynić szczęśliwym.