Nowi Aspiranci i Ministranci

ministranciDnia 20 listopada 2022 roku w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej diecezji obchodzony jest dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. W wielu parafiach grono aspirantów i ministrantów powiększa się, aby swoją postawą brać czynny udział w liturgii przy ołtarzu Pańskim. Aspiranci i ministranci są pomocnikami przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Aspiranci przygotowują się do posługi ministranta. Nazwa ministrant pochodzi od słowa „ministrare" co znaczy "służyć". Chłopcy służą Bogu, kiedy przyczyniają się do tego, aby liturgia była piękna. Aspiranci i ministranci usługują kapłanom, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej. Pomagają również po zakończeniu Mszy świętej. Dzięki łasce Bożej i wstawiennictwu św. Maksymiliana, także w naszej parafii do grona aspirantów i ministrantów dołączyło dwunastu chłopców. Nowym aspirantom i ministrantom życzymy radości z pięknej służby przy Ołtarzu Pana Jezusa. Niech Bendą oni wzorem dla rówieśników, a przez pełnienie swej posługi coraz bardziej poznają miłość Pana Boga. Zapraszamy jednocześnie wszystkich chętnych chłopców do służby przy Ołtarzu. Święty Dominiku Savio módl się za nami !!!