Wydarzenia

Dożynki parafialne

dozynki parafialne 2023 022"[...] powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" (Breviarium fidei VI, 105). Orzeczenie to ogłosił jako dogmat wiary papież Pius XII 1 listopada 1950 r. w Konstytucji apostolskiej "Munificentissimus Deus": wypowiedział je uroczyście w bazylice św. Piotra w obecności prawie 1600 biskupów i niezliczonych tłumów wiernych. Uroczystość ta uświadamia nam wszystkim, że zbawienie jest realną rzeczywistością. Maryja jako pierwsza została zbawiona, bo z duszą i ciałem została wzięta do nieba.
W dniu dzisiejszym w naszej parafii została sprawowana uroczysta Msza święta o godz. 10:30. na której zostały poświęcone dwa wieńce żniwne wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Świebodzinie i drugi przez sołectwo i Klub Seniorów z Radlnej. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w pracach przy wieńcach dożynkowych.

 

Zdjęcia.