Wydarzenia

Wycieczka parafialna

wycieczka parafialna 2023 007W dniu 19 sierpnia o godzinie 6:00 z parkingu koło kościoła liczna grupa parafian wyruszyła na parafialną wycieczkę. Można powiedzieć, że ta wycieczka to już jakoby taka mała tradycja w naszej parafii.

Na początek dotarliśmy do kopalni krzemionki, które zwane też są jako Krzemionki Opatowskie. W Krzemionkach znajdują się największe pola górnicze tego surowca w Europie. Jest to jedyna kopalnia krzemienia pasiastego na świecie. Zwiedzając kopalnie przeszliśmy trasę naziemną jak i podziemną z przewodnikiem, który opowiadał dużo ciekawostek oraz opowieści historycznych o kopalni. Po zwiedzeniu kopalni udaliśmy się do Ostrowca Świętokrzyskiego, którego również mieliśmy okazję zwiedzić.

Po zwiedzeniu kopalni i Ostrowca Świętokrzyskiego cała grupa udała się do miejsca odpoczynku. Po zakwaterowaniu i odpoczynku, wieczorem cała grupa spędziła miło czas przy grillu.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od Mszy św., później po wykwaterowaniu nastąpił przejazd do pierwszej atrakcji czyli do Oceanarium gdzie w akwariach znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Podzielono je według miejsca ich występowania. W każdym zbiorniku odtworzono inny biotop.

Po zwiedzeniu Oceanarium udaliśmy się do skansenu Wsi Kieleckiej. Dla niektórych osób była to swoista podróż w czasie, gdzie można było sobie przypomnieć lata młodości, dla innych była to niezła lekcja historii pokazująca jak pracowali ich dziadkowie czy też rodzice.

Od samego początku do samego końca wszystkim uczestnikom wycieczki humory dopisywały co sprzyjało sympatycznie spędzanemu czasowi.

Zobacz zdjęcia.