Wydarzenia

Pomagamy Dziełu Misyjnemu Kościoła

pomagamy 2023 137Już od trzech lat w diecezji tarnowskiej zbierane są plastikowe nakrętki na budowę studni głębinowych w Afryce, w miejscowościach, gdzie posługują nasi misjonarze. Także nasza parafia bierze czynny udział w tej akcji. Ostatnio uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej opróżnili drugie serduszko z nakrętkami, których było 11 worków. Koordynacją tej akcji zajmuje się Tarnowski Wolontariat Misyjny. W to dzieło włączyło się wiele parafii, szkół oraz innych instytucji. Do tej pory udało się zebrać ponad 40 ton plastiku, co pozwoliło na wybudowanie trzech studni w Czadzie.

Obecnie trwa zbiórka na budowę studni w Republice Środkowoafrykańskiej w parafii Bimbo. Koszt jej wywiercenia wynosi 7 tys. euro, co oznacza, że trzeba zebrać ok. 28 ton nakrętek. Tarnowski Wolontariat Misyjny dziękuje wszystkim już zaangażowanym w tę inicjatywę i zachęca diecezjan do jej wspierania.