Wydarzenia

Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych

IMG 49421W sobotę 28 października 2023 r. w kościele p. w. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie miało miejsce XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. W tym spotkaniu wzięło udział 1200 osób z 95 parafii diecezji tarnowskiej, w tym przedstawiciele z naszej parafii z księdzem proboszczem.

Spotkanie wpisało się w 50-lecie zaangażowania misyjnego diecezji tarnowskiej jak i 25 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez 50 kapłanów przewodniczył biskup Artur Ważny. Specjalnym gościem spotkania był ks. Bogdan Piotrowski pracujący w Republice Konga. Uczestnicy spotkania misyjnego mogli zobaczyć film pt. „Tata z Małopolski” przedstawiający osobę ks. Jana Czuby, jego pracę na misjach i miejsce męczeństwa. Spotkanie zakończyło się uroczystą modlitwą różańcową i błogosławieństwem.