Wydarzenia

Kolęda Misyjna

kolednicy 2024 140Tegoroczna edycja Kolędników Misyjnych odbywa się pod hasłem: „Chcemy być apostołami pokoju” („kanda dia kindzunu”).

Kolędnik Misyjny to ten, kto robi coś dla innych, w tym przypadku dla dzieci w krajach misyjnych, ale współpracuje również z innymi w swojej parafii, tworząc wspólnotę opartą na miłości wyrażającej się w konkretnym działaniu i słuchaniu siebie nawzajem. Dlatego kolędnik misyjny z jednej strony robi coś dla innych bezinteresownie jak miłosierny Samarytanin, z drugiej zaś buduje parafialną wspólnotę. Ofiarodawcy tegorocznej kolędy misyjnej swoimi ofiarami wspierają m.in. szpital w Bagandou, szkołę dla dzieci głuchoniemych w Bertua, placówkę dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie, a także szkoły i świetlice parafialne w Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Boliwii.

Z zebranych funduszy sfinansowane zostanie ponadto dożywianie dzieci, budowa i wyposażenie sal lekcyjnych, utrzymanie nauczycieli i formacja katechistów w placówkach prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy. Ponadto wszyscy będą mogli wesprzeć ogólnopolski cel Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, jakim jest pomoc dzieciom w Kolumbii. Bóg zapłać za modlitwę i wsparcie finansowe!!!

 

Zdjęcia