Wydarzenia

Droga Krzyżowa w plenerze

drogaKTrudno wyobrazić sobie owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu i radość wielkanocnego poranka bez nabożeństw pasyjnych. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do przemiany naszego życia. Jest to także czas, kiedy nasze myśli i wzrok częściej kierujemy ku krzyżowi, bo to właśnie na nim Jezus umarł za nasze grzechy. Szczególną okazję do rozważania męki i śmierci Pana Jezusa stwarzają nam nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W tym roku już po raz kolejny po skończonej Eucharystii wyruszyliśmy z Krzyżem Jezusa w plenerową Drogę Krzyżową. Przewodniczył jej ksiądz Bartosz.

 

Krzyż, światło pochodni, zmierzch i wspólna modlitwa na nowo przenoszą nas do krętych uliczek Jerozolimy, po których Bóg, niosąc krzyż był sam… Droga Krzyżowa jest kontemplacją cierpienia i męki Chrystusa, a także faktu odkupienia ludzkości przez krzyż. Idąc Drogą Krzyżową, człowiek uświadamia sobie, za jak wielką cenę został odkupiony i jak wielką miłością obdarzył ludzi Bóg w Jezusie Chrystusie. W swoim życiu każdy przeżywa jakieś upadki, osamotnienie, cierpienie i ból, ale nigdy nie jest sam, gdyż może łączyć swoje doświadczenie z Chrystusem i z Jego Drogą Krzyżową. Z Jego Drogi Krzyżowej mamy czerpać siły na każdy dzień naszego dążenia do celu, jakim jest zbawienie – szczęście wieczne!

Zdjęcia