Wydarzenia

Niedziela Palmowa

NiedzielaPaW dniu 24 marca 2024 roku, przeżywaliśmy w Kościele Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w Misterium Wielkiego Tygodnia. Tradycyjnie już przed sumą o godz. 10.30 wierni wyszli na plac przed świątynią. Rozpoczęła się liturgia Niedzieli Palmowej ks. Bartosz odczytał fragment Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do świątyni, a następnie ks. proboszcz poświęcił palmy przyniesione przez wiernych. Następnie ruszyła procesja do kościoła w której uczestniczyli wierni – na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Krople deszczu i uroki budzącej się na wiosnę przyrody do życia, towarzyszyła wszystkim zgromadzonym.

 

W świątyni wierni przeżywali Misterium Męki Pańskiej. Po Mszy Św., odbył się konkurs w dwóch kategoriach na najwyższa i najładniejszą palmę wielkanocną. Ręcznie wykonane, oryginalne dzieła zostały nagrodzone upominkami, których fundatorem była Parafia w Świebodzinie.

Zdjęcia