Wydarzenia

Triduum paschalne

DSC 1013Czas Triduum Paschalnego to najważniejszy okres w całym roku liturgicznym. W tych dniach bowiem obchodzimy najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia – mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W Wielki Czwartek wieczorem zgromadziliśmy się na Mszy Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczęliśmy obchody Triduum Sacrum. Liturgia tego dnia prowadziła nas do dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii, ale także pozwoliła nam na nowo przypomnieć wezwanie Chrystusa, abyśmy sobie nawzajem służyli.

W Wielki Piątek wieczorem uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej, której centralnym momentem była adoracja Krzyża, przez który Jezus Chrystus przyniósł nam zbawienie.

Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy już świętowanie Zmartwychwstania. Czerpiąc z bogato zastawionego stołu Słowa Bożego, przypominaliśmy sobie wielkie dzieła Boga, które dokonał w historii ludzkości. Następnie odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, po to, aby po raz kolejny wracać i czerpać z łaski otrzymanej na chrzcie świętym.

W Niedzielę rano udaliśmy się w procesji rezurekcyjnej na wokół naszej świątyni, aby wszystkim ludziom ogłaszać zmartwychwstanie Chrystusa. Radość, która wypływała z liturgii Wigilii Paschalnej, znalazła swoje przedłużenie we wspólnym świętowaniu.

 

Zdjęcia Wielki Czwartek

Zdjęcia Wielki Piątek

Zdjęcia Wielka Sobota

Zdjęcia Wielka Niedziela