Wydarzenia

Uroczystość Bierzmowania

IMG 20240411 WA0001Jak poucza nas Katechizm Kościoła Katolickiego Sakrament Bierzmowania udoskonala łaskę chrztu. Chrzest wciela ochrzczonego do Kościoła, a bierzmowanie pogłębia więź z Kościołem i obdarza szczególną mocą Ducha Świętego. Dzięki temu wierzący może, głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa oraz włącza nas bardziej w Jego misję i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.

W środę 10 kwietnia 2024 r. podczas Mszy Świętej w Tarnowcu młodzież z naszej parafii w liczbie 15 osób przyjęła sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił J. E. Ks. Bp Artur Ważny. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzież przygotowywał ks. Marcin Płaneta i ks. Bartosz Chęciek.

Wszystkim, którzy przyjęli Ducha Świętego życzymy dojrzałości i otwartości na łaski, dary i charyzmaty Ducha Świętego. Oby swoim postępowaniem i słowem wypełniali wolę Bożą, a posługując swoim sercem służyli ludziom i Bogu. Przyjdź Duchu Święty...