Wydarzenia

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii

IMG 20240518 WA0081„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego.”

W piękną słoneczną niedzielę 12 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 11 00 odbyła się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Do stołu eucharystycznego po raz pierwszy przystąpiło 10 dzieci z Szkoły Podstawowej w Świebodzinie. Weszły do kościoła na spotkanie z Jezusem, w otoczeniu swoich rodzin. Przepełniała ich dziecięca radość, gdyż to był ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary. Ich rodzice byli pierwszymi świadkami tego spotkania.

Przystępując ze swoimi dziećmi do stołu eucharystycznego, dali swoim dzieciom czytelne świadectwo o miłości Boga do człowieka. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pod przewodnictwem księdza proboszcza Marcina Płanety, który przygotowywał dzieci do tego wspaniałego dnia, w koncelebrze uczestniczył ks. Bartosz Chęciek dyrektor Diecezjalnego

Wydawnictwa Biblos, który swoją posługa wspiera prace duszpasterską ks. Marcina w naszej parafii. Wydarzenie to pozostanie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Bardzo dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie dla naszej parafii mikrofonu bezprzewodowego i złożenie ofiar na potrzeby misyjne.