18 marca b. r. w Tarnowcu do bierzmowania przystąpiło łącznie 88 kandydatów z pięciu parafii dekanatu: 34 z parafii Tarnowiec, 18 z parafii Poręba Radlna, 13 z parafii Świebodzin, 15 z parafii Łękawka i 8 z parafii Zawada. Biskup Stanisław Salaterski w kazaniu wygłoszonych tego dnia odnosił się wprost do kontekstu sakramentu, który młodzi właśnie przyjmowali. – Sakrament bierzmowania nazywamy często sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, takiej dorosłości w wierze. A z dojrzałością wiąże się odpowiedzialność. Wskazał przy tym na trzy wymiary tej odpowiedzialności: za słowo, za czyny i za drugiego człowieka. Nawiązując do roku jubileuszowego, ksiądz biskup przypomniał postać świętego Franciszka z Asyżu, którego osiemsetną rocznicę śmierci obchodzi w tym roku Kościół. – Usłyszał: „Franciszku, odbuduj Kościół mój” i zaczął odbudowywać najpierw kaplice, a potem przez założony przez siebie zakon całą wspólnotę Kościoła, ucząc wrażliwości na piękno, ucząc pokory i prostoty" – przypominał bp Stanisław. Przykład Biedaczyny z Asyżu stał się zaproszeniem do refleksji nad tym, jak słuchać Bożego słowa i odpowiadać na nie całym życiem.