16. 09. 2018 r. 24 Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W sposób szczególny zapraszam młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18:00.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. W środę na godz. 16: 30 zapraszam aspirantów na spotkanie. Obecność obowiązkowa.

7. W środę o godz. 18.00 zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W kościele po lewej stronie jak wchodzimy jest skrzynka na intencje do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcam do składania intencji, w których będziemy się modlić w środę.

8. 28 09 2018 r. jest organizowany wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Mikołajowic, zachęcam, zapisy w zakrystii.

9. W piątek zapraszam na godz. 17: 00, na prywatną adoracje Najświętszego Sakramentu.

10. Dziękuje za ofiary złożone na cele inwestycyjne, 7 rodzin złożyło 1150 zł.

11. Dziękuję młodej parze Krystianowi i Angelice Kajmowicz za posprzątanie i wystrój kościoła, oraz dziękuje rodzinom P. Ireny Wrony i P. Pauliny Wrony za posprzątanie otoczenia naszej światyni i za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Iwony Hajduk i P. Grażyny Bednarczyk.

12. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej. Szczególnie zachęcam, aby chorym nabywać gazety.

13. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.