OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 09. 2019 R.
XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony, jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci,    a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy    o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. W środę zapraszam na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
w Tarnowie i Krakowie, Bóg zapłać za ofiary.

5. W piątek na godz. 17: 00 zapraszam na prywatną adoracje Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Apostolską Grupę Młodzieżową.

7. W ostatnim czasie 14 rodzin złożyło ofiarę na inwestycje w wysokości 2600 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

8. Bardzo dziękuje P. Beacie Kamińskiej za przycinanaie drzewek ozdobnych koło kościoła.

9. Bardzo dziękuję rodzinom P. Justyny Turaj i P. Ewy Nowak za posprzątanie kościoła
i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele.
O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Beaty Czapkowicz
i P. Agnieszki Czapkowicz.

10. Polecam i zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa Bożego.

12. W dniu 27 września, 2019 r. ( piątek) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Piwnicznej pod hasłem „Mocą Ducha Świętego trwamy przy Sercu Jezusa” Wszystkich człnków Straży Honorowej, oraz czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce. Chętni, którzy by chcieli wstąpić w szeregi SHNSPJ będą przyjęci podczas uroczystości w Piwnicznej. Prosimy to zgłosić przy zapisie w zakrystii. Szczegóły pielgrzymki w gablotach.

13. Sołtys wsi radlna informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się 20. 09. 2019 r. (piątek) w Domu Ludowym o godz. 18:00, a 16. 09. 2019 r. (poniedziałek) od godz. 14:00-16:00 w Domu Ludowym będzie pobierany podatek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
• 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.