17. 03. 2019 R. II Niedziela Wielkiego Postu

1. W zakrystii można już nabywać baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc potrzebującym w ramach działalności Caritas.

2. W zakrystii można odebrać książeczki do duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17: 00, serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej, na wspólną modlitwę.

4. Serdecznie zapraszam w piątek na godz. 16:00 na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Na czerwiec planowana jest trzydniowa pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu, Sokółki i Wilna koszt pielgrzymki ok.720 zł. W najbliższym czasie podam szczegóły. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Dzieci otrzymały skarbonki Wielkopostne. Skarbonki z jałmużną dzieci przynoszą w niedzielę Miłosierdzia.

7. W czasie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 (dla tych, którzy nie mogą przyjść w piątek). Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o godz. 14.30. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane będą przed poranną Mszą św. w niedzielę.

8. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

9. 26 marca (wtorek) w Katedrze Tarnowskiej będzie Wielkopostne Spotkanie Młodzieży wyjazd z parafii na to spotkanie o godz. 18:30. Zachęcam młodzież do zapisywania się u mnie na ten wyjazd. Koszt wyjazdu 5 zł.

10. Już na stronie internetowej są informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Można się zapisywać na wybraną przez siebie trasę.

11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Niedziele Palmową. Rekolekcje będzie głosił ks. Paweł Staniaszek proboszcz w Perwomajsku na Ukrainie. W związku z tym organizuję zbiórkę, środków czystości, przyborów szkolnych, artykułów spożywczych nie psujących się, będzie to pomoc dla ks. Pawła. Rzeczy te przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Bóg zapłać za dobroć i otwartość serca.

12. Bardzo dziękuję rodzinom P. Bogumiły Chudy i P. Małgorzaty Banach za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Anny Ruszel i P. Danuty Kumorek.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pamiętajmy też o chorych.

14. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczam serdeczną pamięcią i zawierzam opiece świętych patronów.

15. Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Radlnej ogłasza nabór do przedszkola na rok 2019/2020. Przyjmujemy dzieci od 2,5 roku do 6 lat. Mamy w przedszkolu oddział integracyjny. Serdecznie zapraszamy.