14. 10. 2018 r. 28 Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa różańcowe w każdy dzień o godz. 17: 30, a wniedziele ogodz. 15:30, Po nabożeństwie Msza Św. Bardzo zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych.

2. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania na próbę i rodziców, którzy będą mieli spotkanie organizacyjne w salce parafialnej.

3. W piątek na godz. 20:00 zapraszam w imieniu P. organistki chór parafialny.

4. W sobotę o godz. 11:30 zapraszam na spotkanie całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.

5. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszam wszystkie dzieci.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, naszą parafię odwiedzi ks. Emil Stolarczyk, podzieli się z nami doświadczeniem pracy na Ukrainie i taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w parafi gdzie pracuje ks. Emil, wesprzyjmy Jego pracę, Bóg zapłać za dobrą wolę i otwartość serca.

7. Zachęcam członków Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę do Bobowej.

8. Wypominki listopadowe połączone z różańcem za zmarłych odprawiane będą w dni powszednie listopada pół godziny przed Mszą św. Wypominki roczne będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.30. Przy wypominkach rocznych proszę wpisać godzinę, przed którą mają być one czytane (8.00 lub 10.30). Kartki z wypominkami można składać w zakrystii i kancelarii.

9. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Jak co roku jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

10. Dziękuje za ofiary złożone na cele inwestycyjne, 3 rodzin złożyło 400 zł.

11. Jak mówiłem na ostatni sprawozdaniu z tamtego roku zostało nam na cele inwestycyjne 4000 zł. w tym czasie odnowiona została dzwonnica koszt 5700 zł., czyszczenie kostki, schodów kościelnych i groty 1300 zł. impregnacja schodów i groty 480 zł razem 7480 zł.

12. Na 360 rodzin do tej pory złożyło ofiarę 229 rodzin w kwocie 36 100 zł. w ostatnim czasie zostały wymienione rynny. Materiał kosztował 3 880 zł, rusztowanie z Rzuchowej od pana Solaka 500 zł, zwyżka 300 zł i robocizna 2400 zł razem wymiana nowych rynien kosztowała 7080 zł. zostało nam na prace inwestycyjne 29020 zł. W najbliższym czasie chcę podjąć prace ocieplenia stropodachu kościoła. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie finansowe naszych prac. Bóg zapłać.

13. Bardzo dziękuje P. Beacie Kamińskiej i Pawłowi Kamińskiemu za pielęgnacje ogrodu przy kościele.

14. Bardzo dziekuje P. Januszowi Chrobakowi za użyczenie rusztowania i pracach przy rozkładaniu i przenoszeniu rusztowania, a także za pomoc w tych pracach dziękuję P. Piotrowi Ocłoniowi, P. Grzegorzowi Graniczkowskiemu, P. Markowi Górka, P. Andrzejowi Górka. P. Maćkowi Michałkowi. P. Leszkowi Kara i P. Tadeuszowi Kantorowi, bardzo dziękuję za czas poświęcony przy pracach dotyczących naszej świątyni.

15. Dziękuję rodzinom P. Anety Wiejackiej i P. Lucyny Graniczkowskiej za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Małgorzaty Korzec i P. Barbary Kukułka.

16. Zachecam do czytania prasy katolickiej, pogłębiania wiary, wiedzy i wiadomości ze świata i Kościoła. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra, oraz Mały Gość Niedzielny, oraz dla młodzieży Miłujcie się, Wzrastanie, i Rycerz Niepokalanej.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.