11. 11. 2018 r. 32 Niedziela Zwykła

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Zaraz po Błogosławieństwie wspólnie odśpiewamy nasz hymn narodowy.

2. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotownie wizytacji kanonicznej ks. Bpa Andrzeja Jeża, bardzo dziękuje SLO, z ceremoniarzami na czele, P. Organistce, Chórowi Parafialnemu, P. Kościelnemu, Radzie Parafialnej, Szafarzom Komuni Św., wiernym czytajacym i śpiewającym Słowo Boże, Grupom Parafialnym, Osobom witającym i żegnającym Ks. Biskupa, młodzieży, która przyjeła Sakrament Bierzmowania za modlitwę, duchowe przygotowanie się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, za porządki koło kościoła, Fotoreporterom i Administratorom strony parafialnej, Paniom w kuchni z panią gospodynią na czele, wszystkim grupom modlitewnym z parafii, wszystkim wiernym za obecność i modlitwę, bardzo dziękuję, Bóg Zapłać!!!

3. Bardzo dziękuję za dar dla parafii od rodziców młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, jest to tron pod monstrancję, który kosztował 5 350 zł., rodzice złożyli kwotę 2 950, pewna osoba dołożyła 500 zł. resztę ja dołożyłem. Bóg zapłać za otwartość serca i za ofiarność.

4. Bardzo dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na cele inwestycyjne, 4 rodziny złożyły 500 zł. Bóg zapłać za ofiarę i dobroć seca.

5. Za tydzień w niedzielę (18. 11. 2018 r.) na godz. 10:30 zapraszam wszystkie dzieci, na Msze Św.

6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 14 listopada (tj. w środę) po Mszy Św. na plebanii.

7. Bardzo zapraszam w piątek na godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Roża P. Grażyny Barwacz. Po Mszy Św. zapraszam na spotkanie na plebanii Różę P. Grażyny Barwacz.

8. 17 listopada w sobotę o godz. 19:00 odmawiana będzie modlitwa różańcowa w radiu RDN prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.

9. Za tydzień w niedzielę będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia, ofiara składana za chlebek wynosi 5 zł. Dla chętnych są torby charytatywne zwane „tytką”, kto jest chętny, i chce wspomóc dzieło miłosierdzia może odebrać torby w zakrystii, napełnić środkami spożywczymi i przynieść w ciągu tygodnia do kościoła. Będą one przeznaczone na pomoc ubogim i potrzebującym, zapraszam ufającym w Boże Miłosierdzie.

10. Codziennie w listopadzie o godz. 16:30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

11. Bardzo dziękuję Różom Ojców i Matek, P. Augustynowi i P. Teresie Rzepka, Róży P. Cecylii Nowak i Róży P. Grażyny Barwacz za złożonie ofiary na potrzeby misyjne.

12. Dziękuję rodzinom P. Agnieszki Sówka i P. Iwony Solarz za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Bernardy Niedziałek i P. Doroty Kostur.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, pogłębiania wiary, wiedzy i wiadomości ze świata i Kościoła. Pamiętajmy o chorych.

14. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

15. W dniach od 09 do 19 listopada jest prowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie miasta Tarnów i powiatu tarnowskiego, dlatego prosi się o nie wypuszczanie bez opieki psów i kotów, w razie kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić się do lekarza weterynarii.

16. Sołtys wsi Świebodzin informuje, że IV rata podatku rolnego i od nieruchomości pobierana będzie w dniu 15 listopada 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Świebodzinie w godz. od 14:00 do 16:00. Prosimy zabrać ze sobą nakazy podatkowe. Z wyrazami szacunku Sołtys wsi Lidia Górka.