19. 08. 2018 r. 20 Niedziela Zwykła

1. Wójt Gminy Pleśna, Centrum Kultury w Pleśnej oraz Sołectwo Świebodzin zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 19. 08. 2018 r. o godz. 15:00. W kościele parafialnym w Świebodzinie zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa, po której nastąpi przejazd grup wieńcowych na plac dożynkowy przy Szkole Podstawowej w Pleśnej na dalszą część święta plonów. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Gminy.

2. 19. 08. 2018 po Mszy św. popołudniowej będzie podstawiony autobus, który zawiezie i przywiezie chętnych na uroczystości dożynkowe w Pleśnej. Powrót ok. godz. 20:00. Przejazd jest darmowy.

3. Wójt Gminy Pleśna informuje, iż można jeszcze zapisać się na listę osób chętnych na dofinansowanie wymiany starego pieca węglowego, na nowy piec opalany ekogroszkiem, z automatycznym podajnikiem. Deklaracje należy złożyć w Urzędzie Gminy, pok. Nr. 3 do dnia 14. 09. 2018 r.

4. Ze względu na bardzo małą ilość oób chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy autobusu z naszej parafii nie będzie.

5. Przypominam kandydatom do bierzmowania o dostarczeniu ankiet personalnych.

6. Odpust parafialny w Łękawce 26. 08. 2018 r. o godz. 10:00.

7. Bardzo dziękuje P. Wiesławowi Małopolskiemu za dostarczenie listów do wszystkich parafian z prośbą o ofiarę na inwestycje w naszej parafii.

8. Przez ostatnie dwa tygodnie ofiary złożyło 37 rodzin w kwocie 5880 zł.

9. Dziekuje P. Krzysztofowi Jerzykowskiemu za wywóz śmieci i P. Leszkowi Kara za pomoc.

10. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej. Dziękuję za posługę Chórowi i Pani Organistce, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim asystom biorącym udział w oprawie liturgicznej Mszy Świętej i procesji, dzieciom, które dzwoniły i sypały kwiaty na procesji. Dziękuję Administratorom parafialnej strony internetowej za relacje z uroczystości.

11. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

12. Dziękuje za ofiary na potrzeby misyjne złożone na tacę w pierwszy piątek miesiąca, a także złożone przez Różę Ojców P. Augustyna Rzepki i Róży Matek P. Teresy Rzepki.

13. Dziękuję rodzinom P. Lucyny Kajmowicz i P. Katarzyny Czermak za posprzątanie kościoła, otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Małgorzaty Jerzykowskiej i P. Anny Kostur.

14. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej.

15. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Ks. Marcin Płaneta