OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 07. 2019 R.
XV Niedziela Zwykła

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Za tydzień w niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, bardzo dziękuję za ofiary i dobroć serca.

3. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. będzie bł. Kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców.

4. W środę zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy.

5. W piątek na godz. 17:00 zapraszam wszystkich chętnych do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W niedzielę dziesięć minut przed Mszą św. o godz. 15:00 zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Bardzo dziękuję rodzinom P. Barbary Tryba i P. Anety Sutkowskiej za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Barbary Wielgus i P. Renaty Dulęba.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zabierając prasę pamiętajmy o chorych.

9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzam opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Janusz Chrobak. Msza Św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 16: 00. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu; Dobry Jezu a nasz Panie…….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,

• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.