OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19. 05. 2019 R.
V Niedziela Wielkanocna

1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18:00. A w niedzielę o godz. 14:30. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

2. Dzisiaj wyjeżdżam na Zieloną Szkołę z dziećmi, wracam w sobotę, będzie mnie zastępował w tym tygodniu ks. Kazimierz. Bardzo proszę Was o modlitwę w naszej intencji o szczęśliwą podróż i udany odpoczynek.

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

4. W piątek na godz. 17:00 zapraszam na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Bardzo proszę o nie zamawianie Mszy pogrzebowych w 7 i 30 dzień po śmierci gdyż nie jest to związane bezpośrednio z naszą wiarą katolicką, ten zwyczaj ma korzenie judaistyczne, gdzie po śmierci kogoś bliskiego dzieli się czas żałoby najpierw na 7 dni, potem na 30. Msza św. w 7 dzień po śmierci odnosi się do liczby siedem jako najdoskonalszej, ale przecież w każdym dniu po śmierci Eucharystia za zmarłego jest doskonalsza od liczby 7. Lepiej te dwie Msze św. dołączyć do innych, złożonych podczas pogrzebu i postarać się, aby była odprawiona Msza Gregoriańska którą zalecił odprawiać papież Grzegorz I Wielki, aby dusza zmarłej osoby miała darowaną karę czyśćcową i to jest najlepsza pomoc dla duszy zmarłej osoby.

6. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 25. 05. 2019 (Niedziela za tydzień) o godz. 09:00 w Bazylice Katedralnej. Modlitewnej pamięci parafian polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zachęcam do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

7. 02 czerwca 2019, planowany jest plenerowy piknik rodzinny przy naszej świątyni parafialnej w formie pikniku parafialnego. Już dziś dziękuje tym, którzy złożyli ofiarę na ten cel, i zgłosili się do upieczenia placków i ugotowania bigosu, zachęcam z całego serca o włączenie się wszystkich dobrej woli w to dzieło naszej parafialnej rodziny, niech Pan Bóg Wam wynagrodzi.

8. 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) jest organizowany wyjazd do Starego Sącza na diecezjalne spotkanie młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania w listopadzie, bardzo proszę chętną młodzież do zgłaszania się na tą pielgrzymkę. Młodzież w tym dniu otrzyma usprawiedliwienie z nieobecności na lekcjach.

9. SHNSPJ wraz z ks. Opiekunem organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dn. 15 czerwca 2019 r. jest to 34 ogólnopolska pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej z racji 150 rocznicy powstania SH w Polsce. Zapraszamy do wspólnego świętowania w Częstochowie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Program pielgrzymki znajduje się w gablotach.

10. Bardzo dziękuje rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za złożenie ofiary 500 zł. Dla ks. Bp Leona Dubrawskiego, i 1000 zł na potrzeby naszej parafii. Z tej kwoty został odnowiony kielich do sprawowania Eucharystii koszt 440 zł. I zostało zakupione nowe naczynko liturgiczne vasculum do obmywania palców po udzielaniu Komunii św. koszt 258 zł. Razem 698 zł. Zostało jeszcze 302 zł. Dołożę do tej sumy i zakupię ornat z św. Maksymilianem. Bóg zapłać za ofiarę.

11. Bardzo dziękuję rodzinom P. Wioletty Ryszczyńskiej i P. Elżbiety Tendera za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Heleny Gajda i P. Heleny Jacher.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zabierając prasę pamiętajmy o chorych.

13. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Helenę Sękowską. Uroczystości pogrzebowe dzisiaj o godz. 12:30 wprowadzenie i modlitwa różańcowa i o 13:00 Msza. Św. pogrzebowa. Dobry Jezu a nasz Panie…