Wydarzenia

szoklne kolo caritas006Dnia 04.06.2019 r. odbył się XIII zjazd Szkolnych Kół Caritas w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 zawiązaniem wspólnoty i przedstawieniem „Opowieść o początkach Pasierbieckiego Sanktuarium”. O godz. 11: 00 uczestniczyliśmy w Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy wzięli udział w agapie a następnie w wspólnej zabawie z wodzirejami.

Z naszej parafii w tych uroczystościach wzięło udział dwudzistu młodych wolontariuszy. Wielu młodych ludzi przez udział w Szkolnych Kołach Caritas daje piękne świadectwo wiary i wrażliwości serca na pomoc, będących w potrzebie. Dobroć, miłość miłosierna i chęć pomocy braciom i siostrom w trudnych sytuacjach życiowych i losowych wypływa z więzi z Panem Jezusem, jaką przeżywają młodzi. Dlatego ważne jest od młodych lat krztałtowanie i budowanie bliskiej więzi z Panem Bogiem, Który jest Miłoscią dotykającą serca każdego człowieka.

Zobacz zdjęcia.

piknik 026Dnia 02 czerwca b. r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej piknik rodzinny. Piknik miał miejce w pobliżu naszego kościoła p. w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym wydarzeniu wzięły udział rodziny nie tylko z naszej parafii, ale także z parafii: Tarnowiec, Rzuchowa, Łękawka, Pleśna, Ciężkowice, Iwkowa, Poręba Radlna, i z innych. Piknik rozpoczął się po południowej Mszy św. koncertem zespołu PEGAZ 2, po krótkiej zabawie, był występ zespołu ludowego IWKOWIANIE. Zespół PEGAZ 2 bawił nas do późnych godzin. Cegiełki składane podczas pikniku zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Każdy uczestnik mógł skosztować pysznych wypieków gospodyń naszej parafii. Były także kiełbaski z grilla, pyszny bigos, lody ochładzające gorącą, radosną atmosferę. Jedną z wielu atrakcji była możliwość przejażdżki na motocyklach, a także wylosowanie dużej ilości prezentów. Można było spróbować swoich sił w rozgrywkach szachowych. Atmosfera w ten niedzielny, słoneczny dzień przebiegała w radosnej atmosferze.

Bardzo jestem wdzięczny wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego rodzinnego wydarzenia. Bóg Zapłać.

Proboszcz Marcin

Fotorelacja

043W niedzielę 12 maja gościł w naszej parafii ks. bp Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. Przybył na zaproszenie ks. proboszcza Marcina Płanety i celebrował niedzielne Eucharystie, a także udzielił Pierwszej Komunii Świętej dzieciom z naszej parafii.

zdjecie 001aDnia 11 maja odbyła się pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej diecezji Tarnowskiej. Pielgrzymka rozpoczęła się drogą krzyżową, którą szliśmy męczeńskim szlakiem błogosławionej Karoliny Kózki w Wał Rudzie. Msza Święta pod przewodnictwem ks.bp Leszka Leszkiewicza została odprawiona w Zabawie, gdzie później dziewczynki miały okazję uczestniczyć w koncercie "Promyczków" oraz Majki Jeżowskiej.

Błogosławiona Karolina swoim czystym i radosnym sercem przyciąga do siebie wielu pielgrzymów ponieważ w pielgrzymce wzięło udział 2 tysiące DSMek naszej dieceji.

DSC 0286Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – trzy święte dni, w czasie których rozpamiętujemy i uobecniamy zbawcze wydarzenia, to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Ich celebrację rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Podczas tej Mszy św. wspominaliśmy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Poprzez liturgię uczestniczyliśmy w Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Jezus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew i pozostawił je nam jako pokarm na życie wieczne. Po zakończeniu Eucharystii Ciało Chrystusa zostało przeniesione do tzw. ciemnicy, gdzie czuwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu.