Rok 2007

ROK 2007

01.01.2007 – erygowanie parafii, pierwszym proboszczem zostaje ks. Janusz Maziarka.

24-25.02.2007 – wizytacja kanoniczna  przeprowadzona przez ks. bp. Wiktora Skworca.

23.03.2007 – (okres wielkiego postu) ks. Janusz Maziarka organizuje pierwszą plenerową Drogę krzyżową.

23.03.2007 – uruchomienie serwisu internetowego parafii; pierwszymi redaktorami są: ks. Janusz Maziarka,  Magdalena Rzepka,  Jan Kajmowicz(pomysłodawca i twórca serwisu).

08.07.2007 – wyrusza pierwsza parafialna pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Tuchowie.

21.10.2007 – parafia obchodzi uroczyście 25. rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona parafii. Mszę św. koncelebrował i przewodniczył ks. prałat Adam Nita, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wraz z nim  koncelebransami byli: ks. dr Bogusław Połeć, ks. dr Robert Groch

25.11.2007 – odbywają się wybory do parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Rok 2007 podsumowanie. Wykonane prace: urządzenie plebanii, oczyszczenie i pomalowanie dachu kościoła oraz domu parafialnego, wykonanie nowego nagłośnienia wewnętrznego i zewnętrznego, urządzenie parafialnej toalety, wykonanie chodnika dojazdowego do plebanii oraz chodnika do toalety, wykonanie chodnika wzdłuż drogi do kościoła i do szkoły oraz parkingu przy drodze. Uporządkowane zostało otoczenie Kościoła, wykonano tablicę pod plakaty ewangelizacji wizualnej, w kościele odnowione zostało tabernakulum, zakupiony nowy kielich mszalny i nowa monstrancja. Zakupiono też 3 nowe ornaty, kapę, kilka alb i komży, kilkanaście sukienek liturgicznych dla ministrantów, nowy mszał, sztandar procesyjny, kilka okolicznościowych banerów wraz ze specjalną konstrukcją dla ich umieszczania w świątyni.