Puchar za I miejsce

turniej PNH 2017Gratulujemy drużenie Lektorów z naszej parafii zdobycia pucharu za zajęcie I miejsca w dekanalnym turnieju XI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej Piłki Nożnej Halowej!
Turniej dekanalny odbył się 03 marca 2017r. w hali I LO w Tarnowie. Nasza drużyna, startująca w kategorii wiekowej 1997-2000, pokonała trzy inne drużyny lektorskie: z parafii Księży Filipinów w Tarnowie (2:0), z parafii Św. Rodziny w Tarnowie (2:1) i z parafii w Klikowej (4:0).

W rozgrywkach rejonowych, które odbyły się 11 marca, nasi lektorzy zajęli III miejsce wśród pięciu drużyn swojej kategorii.

Mistrzostwa diecezjalne są rozgrywane w kilku etapach. Pierwszym etapem są rozgrywki dekanalne. W każdym dekanacie ministranci oraz lektorzy młodsi i starsi rozgrywają Turniej Piłki Nożnej Halowej. Z każdego dekanatu zwycięska drużyna z każdej kategorii przechodzi do następnego etapu – rejonowego. Rozgrywki w 11 rejonach diecezji są eliminacjami do etapu diecezjalnego. Drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsce z każdej kategorii w rozgrywkach diecezjalnych, awansują do Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej.

Rozgrywki mają przede wszystkim służyć rozwojowi młodych ludzi. Rywalizacja uczy wygrywać w imię zasad fair play, ale pomaga też doświadczyć przegranej – uczy pokory. Jak mówił św. Jan Bosco: „puste boisko to żywy diabeł, zaś pełne boisko to martwy diabeł”. Mistrzostwa są więc jednym ze sposobów niesienia Ewangelii innym, poprzez ruch i sport.