Kolejna Msza św. dla dzieci

Msza sw dla dzieciW trzecią niedzielę października odbyła się kolejna Msza Święta dla dzieci. Ksiądz proboszcz zaprosił wszystkie dzieci pod ołtarz, aby porozmawiać z nimi, zachęcić do słuchania, bo to specjalne kazanie dla nich. Tym razem pokazał dzieciom różne rzeczy, które każdy znajdzie w swoim domu, np. laptop, płyty z filmami, gry. Uświadomił dzieciom, że w wolnym czasie korzystają z nich, tracąc bezużytecznie chwile, które mogłyby spędzić z rodziną, rówieśnikami. Zwrócił także uwagę rodzicom, aby zainteresowali się tym co ich dzieci robią, z czego korzystają, aby starali się kształtować w nich dobre nawyki. Ks.Marcin przyniósł też różaniec, który każdy powinien mieć przy sobie, bo jest ochroną przed złem i symbolem tego, że jesteśmy katolikami. Biblia powinna mieć swoje odpowiednie miejsce w domu, rodzice również powinni czytać ją z dziećmi, aby rozwijać się duchowo.(KW)