Wielki Czwartek

w czwartekWielki Czwartek to w Kościele katolickim pierwszy dzień Triduum Paschalnego, obchodzony jest na pamiątkę ustanowienia dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. W kościołach tego dnia odprawiana jest tylko jedna Msza Święta nazywana Mszą Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele została ona odprawiona o godzinie 18:00, a celebransem był nasz ksiądz proboszcz Marcin.  W czasie śpiewu „Chwała na wysokości” zabiły wszystkie dzwony, oznajmiając rozpoczęcie czasu Triduum Paschalnego.

W tym dniu parafianie dziękując za posługę księdzu Marcinowi złożyli mu życzenia z okazji dnia Kapłańskiego. Na zakończenie Mszy św. Najświętszy Sakrament został  przeniesiony do Ciemnicy. Ma to symbolizować więzienie, do którego wtrącony został Chrystus po Ostatniej Wieczerzy i ropoczęła się adoracja.(jk)

Zobacz zdjęcia.(foto.: N. Gądek)