Wydarzenia

Uroczystość Bożego Ciała

Boze Cialo 2018 14Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to jedno z największych świąt w Kościele, a w Polsce dodatkowo związane z wyjątkowo bogatymi tradycjami procesji eucharystycznych. Również w naszym kościele, jak co roku, zgromadziło ono wielu parafian, w szczególności rodziny z dziećmi. Najmłodsi chętnie włączyli się w oprawę procesji poprzez sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem oraz dzwonienie dzwoneczkami.

Mszy św. o godz. 9.00 oraz procesji eucharystycznej przewodniczył ks. proboszcz Marcin Płaneta. W kazaniu mówił o tym, że Chrystus jest naprawdę obecny wśród nas pod postacią eucharystycznego Chleba, co potwierdzają liczne cuda eucharystyczne. Kiedy zaś niesiemy Najświętszy Sakrament w procesji, to rzeczywiście idzie wśród nas sam Chrystus, który chce nam błogosławić i czynić wśród nas cuda.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała, przypadająca 31 maja, prowadziła do czterech ołtarzy usytuowanych pomiędzy kościołem a szkołą. Tematyka ołtarzy nawiązywała do hasła obecnego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Kolejne ołtarze przygotowali mieszkańcy poszczególnych części parafii: Radlnej Kolonii I i II, pozostałej części Radlnej, Świebodzina Dołu i Świebodzina Góry. (mr)

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tego wydarzenia - kliknij TUTAJ