Wydarzenia

Parafialny wyjazd do Zakopanego i Ludźmierza

zakopane 012Dnia  9 czerwca 2018 r. 54 osobowa grupa pielgrzymów wraz z księdzem proboszczem, uczestniczyła w pielgrzymce do Zakopanego.

Po drodze podjechaliśmy do  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, w którym znajduje się figura Matki Bożej zwana przez miejscowych Gaździną Podhalańską. Historycy szacują  jej wiek na około 600 lat. Ksiądz Marcin celebrował Mszę Świętą w której brali udział wszyscy pielgrzymi. Po niej udaliśmy się do Ogrodu Różańcowego, który tworzą ścieżki z kapliczkami poszczególnych tajemnic. Następnie podczas podróży z Ludźmierza do Zakopanego ksiądz proboszcz krótko przedstawił pielgrzymom historię Sanktuarium.

W Zakopanem odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981r. W tzw. Parku Fatimskim na terenie sanktuarium mieliśmy okazję oglądać ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997. Obok niego pomnik ukazujący Jana Pawła II w towarzystwie osobistego sekretarza abp Stanisława Dziwisza.

W godzinach przedpołudniowych część grupy z ks. proboszczem wyruszyła dość stromym podejściem pieszo na Gubałówkę, reszta wyjechała kolejką. W ten sposób nasza ekipa wzniosła się na wysokość 1126m  n.p. m.  Spacerując szlakiem w strone Butorowego Wierchu, widzieliśmy panoramę Tatr, a także całe Zakopane i okolice. Patrząc na liczne restauracje, karczmy i sklepy z pamiątkami, podziwialiśmy unikalny styl zakopiański. Część grupy chciało zjechać kolejką krzesełkową na  Polanę Szymoszkową, ale została chwilowo wstrzymana ze względów bezpieczeństwa, ponieważ nadciągała burza. Wszyscy wróciliśmy kolejką linowo-terenową do Zakopanego gdzie była okazja odwiedzić popularne Krupówki.
Wracając do domu zastanawialiśmy się kiedy i dokąd zorganizujemy następny wyjazd.(bg)

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z wyjazdu -kliknij TUTAJ