Wydarzenia

Odpust parafialny

odpust 001W naszej parafii jak co roku odbył się odpust związany ze wspomnieniem patrona naszej parafii,  św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.  Sumę odpustową poprowadził oraz wygłosił  Słowo Boże  ksiądz prałat Jan Dargiewicz pracujący na Ukrainie w diecezji odesko-symferopolskiej. W trakcie uroczystości odpustowej przeżywaliśmy również jubileusz 25-lecia ślubów wieczystych naszej rodaczki siostry Małgorzaty Zabawy ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Życzenia w imieniu parafian złożyła Jubilatce pani Irena Barszcz, dyrektor szkoły. Liturgię uroczystości odpustowej ubogacił śpiew chóru parafialnego.

Po zakończeniu Mszy św. odbyła się procesja liturgiczna wokół kościoła, w której uczestniczyli kapłani z naszego dekanatu. Po procesji odśpiewaliśmy "Te Deum Laudamus", a na zakończenie najpopularniejszą  pieśń religijno-patriotyczną "Boże, coś Polskę".

Dziękujemy kapłanom, gościom oraz wszystkim parafianom za liczny udział w uroczystościach i zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

 

Zdjecia z uroczystości można zobaczyć: kliknij TU