Wydarzenia

Uroczystość Wszystkich Świętych.

swieci 034Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Uroczystość Wszystkich Świętych wypowiedział słowa: “ Jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi świętymi: nie tylko z tymi najbardziej znanymi, tymi z kalendarza, ale również ze świętymi z sąsiedztwa, z naszej rodziny, spośród naszych znajomych, ze wszystkimi, którzy stanowią część tej niezliczonej rzeszy. Dzisiaj zatem obchodzimy rodzinne święto. Święci są nam bliscy, więcej jeszcze, są naszymi najprawdziwszymi braćmi i siostrami. Rozumieją nas, kochają nas, wiedzą, co jest naszym prawdziwym dobrem, pomagają nam i nas oczekują. Są szczęśliwi i pragną, byśmy byli szczęśliwi razem z nimi. ”

1. listopada w naszej parafii odbyła się wyjątkowa Msza Św. z udziałem dzieci, które przebrały się za świętych szczególnie im bliskich. Wierni mogli bardziej niż zwykle odczuć obecność naszych orędowników w niebie, którzy, jak powiedział papież, są naszymi braćmi i siostrami. Dzień Wszystkich Świętych przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, czyli do naśladowania Boga, do miłowania Go, miłowania samego siebie i bliźniego. (k.rz.)

Zdjęcia z uroczystości - Kliknij tu.