Nowi lektorzy w naszej parafii

8Uroczystości, która odbyła się 17 grudnia, przewodniczył bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej. Po pięciu tygodniach dekanalnego kursu lektorskiego kandydaci zostali uznani za godnych przyjęcia funkcji lektora - zapewniał w czasie liturgii ks. prał. Adam Nita, dziekan dekanatu i proboszcz bazyliki katedralnej. Nowi lektorzy pochodzą z parafii: Łękawka, Poręba Radlna, Świebodzin, Tarnowiec, Tarnów-katedra, Tarnów-MB Szkaplerznej, Tarnów-Filipini, Tarnów-Miłosierdzie, Tarnów-Klikowa, Tarnów-Terlikówka. Dekanalny kurs lektorski jest pogłębieniem formacji, która odbywa się w parafiach.

Obecność kandydatów ukazuje żywotność wspólnot Liturgicznej Służby Ołtarza i dynamizuje ich pracę. Cieszy fakt, że grupa jest liczna, mimo wyzwań, jakie przynosi duszpasterstwo. W uroczystości uczestniczyli księża opiekunowie, rodzice i rodziny nowych lektorów. Dziękujemy Panu Bogu za trzech nowych lektorów z naszej parafii. Drodzy lektorzy życzymy Wam, aby służba przy Ołtarzu była dla Was źródłem prawdziwej radości, ale przede wszystkim, żeby była to Wasza modlitwa; żebyście potrafili się modlić tym, co jako ministranci i lektorzy robicie podczas Świętej Liturgii.

MODLITWA LEKTORA;
Panie, oto stoję wobec wielkiej tajemnicy Twego Słowa, które mam przekazywać innym. Pomóż mi być najpierw dobrym słuchaczem i świadkiem Twego Słowa. Oczyść moje wargi od wszelkiej nieczystości, uczyń mnie swoim narzędziem, bym mógł nieść Cię ludziom w sercu, w dłoniach, na wargach. Amen.

Zdjęcia.