OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 11. 2021 r.
Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte Roratnie; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17: 00. Z wyjątkiem soboty, w sobotę zapraszam dzieci na Mszę Roratnią na godz. 7:00 rano, a po Mszy zapraszam dzieci na słodkie śniadanie, a rodziców na kawę. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana Jezusa.

4. Jutro w poniedziałek jest wyjazd do kina na film pt: „Nędzarz i madame”. Koszt wyjazdu wraz z biletem 20 zł. Film od 12 roku życia. Wyjazd o godz. 16:15.

5. Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się jutro o godz. 16: 40 zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca grudnia. Adoracja Straży Honorowej w piątek od godz. 16.00. Do chorych z posługą sakramentalną udam się po porannej Mszy Świętej w piątek. Spowiedź, św. przed pierwszym piątkiem o godz. 16: 00, w środę, (kl. IV, V, VI,) w czwartek o godz. 16: 00 (kl. VII, VIII, i starsza młodzież) i w piątek od godz. 16: 00 zapraszam starszych (rodziców, dziadków).

7. W pierwszą sobotę miesiąca grudnia Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na modlitwę Różańcową o godz. 6: 15, połączoną z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

8. Natomiast za tydzień w niedzielę Nowenna do Niepokalanego Serca Maryi odprawiana będzie o godz. 14:40.

9. W niedzielę po Mszy Św. o godz. 10: 30 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Św., wraz z rodzicami.

10. Za tydzień w niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z tej racji po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za ofiarność.

11. W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny, w ramach prowadzonej przez Caritas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za świece to 20 zł., za dużą, 7 zł., za małą. A także opłatki na stół wigilijny.

12. Bardzo dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne 2 rodziny złożyły 300 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

13. Bardzo dziękuję rodzinom P. Danuty Nowak i P. Doroty Gacek za posprzątanie kościołai otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Barbary Fortuna i P. Katarzyny Jewuła.

14. Dzisiaj przy kościele odbywa się kiermasz, można nabyć wypieki domowe, lampiony adwentowe, stroiki, ozdoby świąteczne i inne. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na leczenie, dojazdy i rehabilitacje dla Kacpra z Woźnicznej, który ma upośledzenie umysłowe i choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Bardzo proszę Was w imieniu rodziców Kacpra o wsparcie i ofiarność. Bóg zapłać.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zabierając prasę pamiętajmy o chorych.

16. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imienin i urodziny, jubileusze, życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa M B i św. Maksymiliana.

17. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca; + Franciszka Kajmowicz, + Zofia Korpacka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie….