OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19. 05. 2024 r.)
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

• Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby parafialne, za tydzień w niedzielę też ofiary na tacę przeznaczone będą na cele parafialne. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i ofiarność!!!

• Zapraszamy codzienne na nabożeństwa majowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18:00 w dni powszednie, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. A w niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 14:30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

• Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

• W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

• W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie Dziewczęcą Służbę Maryjną.

• W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, i także w niedzielę przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

• Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i chciałbym już dzisiaj prosić o przygotowanie ołtarzy: pierwszego - mieszkańców Radlnej Kolonii I i II; drugiego pozostałych mieszkańców Radlnej; trzeciego - mieszkańców Świebodzina Dołu; czwartego - mieszkańców Świebodzina Góry. Przedstawicieli tych rodzin zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę na godz. 19:00.

• Parafia organizuje pielgrzymkę do Świętego Krzyża Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wyjazd 20. 07. 2024 r. (sobota) liczba miejsc ograniczona. W bliższym terminie podamy dokładny program i cenę. Od dziś można zapisywać się w zakrystii u pana Mieczysława.

• Bardzo dziękujemy za ofiary na inwestycje w naszej parafii 8 rodzin złożyło 1 900 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

• Bardzo dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za zakupienie nowego mikrofonu bezprzewodowego dla naszej parafii (1200 zł), i złożenie ofiary na potrzeby misyjne w wysokości 610 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!!!

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Iwony Nowak i P. Magdaleny Nowak za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodziny P. Anny Szuba i P. Adama Kot.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.

• W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś. p. Anna Dudzińska, polećmy ją w naszej modlitwie Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie….