Wydarzenia 2017-Archiwum

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

roz r szkolnego

Bóg stworzył nie tylko świat materialny, który nas otacza i który możemy poznać. On stworzył także każdego z nas i wszystkich ludzi tej ziemi, czyli miliardy niezwykłych i niepowtarzalnych światów. Stwórca obdarzył nas rozumnością i wolnością po to, by każdy człowiek stawał się coraz bardziej podobnym do Niego, czyli żeby dobrem, prawdą i pięknem karmił samego siebie oraz tych, których kocha.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii rozpoczęliśmy od spotkania z Bogiem. Na Mszy św. o godz 08:00 kościół wypełnił się dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Jako ludzie ochrzczeni i wierzący wiemy, że Pan Bóg jest naszym Przyjacielem, Wychowawcą i Nauczycielem. To On prowadzi nas na głębię mądrości oraz na radosne wyżyny świętości. Podczas Mszy Świętej zawierzyliśmy Mu wszystkich pedagogów i uczniów naszej szkoły, gdyż tylko z pomocą Boga jesteśmy w stanie zrozumieć siebie i otaczający nas świat oraz zrealizować nasze najpiękniejsze marzenia i tęsknoty.

Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim nauczycielom, katechetom,  dzieciom, młodzieży, rodzicom w intesywnej i radosnej pracy w poznawaniu świata i jego Stwórcy.

Zobacz zdjęcia.