Wydarzenia 2017-Archiwum

Młodzież na Synaju w Limanowej

synaj 007b

23 września młodzież z naszej parafii udała się do Limanowej na dziesiąty już Synaj. Spotkanie to, było przygotowaniem do ŚDM w Panamie w 2019 roku, ale też wspomnieniem ubiegłorocznych wydarzeń w Krakowie. Gospodarzem spotkania był ksiądz Biskup Andrzej Jeż, dla którego Limanowa jest rodzinną miejscowością.

Pierwszym punktem Synaju było spotkanie ewangelizacyjne w Parku Miejskim. Na scenie pojawili się uczestnicy diecezjalnych warsztatow muzycznych. Konferencję o Bogu żywym poprowadził jezuita, o. Remigiusz Recław. Następnie młodzież z całej Diecezji Tarnowskiej udała się do bazyliki Matki Boskiej Bolesnej na Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego. To tutaj także można było usłyszeć po raz pierwszy na żywo polską wersję hymnu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Wspólne spotkanie młodych zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Zobacz zdjęcia.