Wydarzenia 2017-Archiwum

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

piel komunia024Dnia 4 sierpnia br. dzieci w raz z rodzicami i ks. Proboszczem udali się na pielgrzymkę dziękczynną za przyjęcie do swego serca po raz pierwszy Pana Jezusa. Pielgrzymkę wszyscy rozpoczęliśmy Eucharystią o godz. 7:00. Po czym autokarem udaliśmy się do Iwkowej gdzie zwiedzaliśmy stary kościółek z XV w. p w Nawiedzenia NMP.

Potem nasza droga zaprowadziła nas na wieżę widokową na Szpilówce ( 516 m n. p. m.) skąd podziwialiśmy przepiękne widoki. Kolejnym celem była pustelnia św. Urbana. Nazwa pustelnia pochodzi od tego, że podobno na przełomie X i XI wieku mieszkał tutaj pustelnik Urban. Pochodził z bogatego rodu rycerskiego z Węgier i według zachowanych przez ludność podań był jednym z trzech uczniów pustelnika Andrzeja Świerada, który miał pustelnię w pobliskim Tropiu. Przez lato przebywał w tej pustelni, wędrując po okolicznych terenach i nauczając o Bogu. Żywił się owocami, korzonkami, energii zaś dodawała mu woda z silnego źródła, które wytryska w pobliżu. Na zimę wraz ze świętym Andrzejem Świeradem i innymi jego uczniami wyprawiał się na Węgry.

Po takiej drodze zawitaliśmy w Bacówce „Biały Jeleń” w Iwkowej, gdzie pokrzepione zostały nasze siły fizyczne. W drodze powrotnej zawitaliśmy do parafii w Tropiu odwiedzając sanktuarium śś. Świerada i Benedykta, położone nad wodami Jeziora Czchowskiego, a także pustelnie św. Świerada po czym wracaliśmy zmęczeni, ale radośni do domu. Bóg zapłać wszystkim za wspólnie przeżyte wspaniałe chwile na szlaku pielgrzymkowym.

Prowadzić człowieka, być Pasterzem ludzkich dusz może być Ten, kto zna drogę. Jezus zna drogę, zna drogi dusz ludzkich, zna drogi do wieczności. Nie tylko zna drogę – On jest Drogą, Prawdą i Życiem.