Zbiórka darów na Ukrainę

dary 12Wielkim sercem i hojnością wykazali się nasi parafianie podczas ostatniej zbiórki darów dla Caritas Lwów na Ukrainie. Z prośbą o pomoc m.in. w postaci żywności, środków czystości i leków zwrócił się ks. Rafał Zborowski, pochodzący z naszej diecezji, a pracujący we Lwowie. Akcję koordynował Tarnowski Wolontariat Misyjny. Po ogłoszeniu zbiórki w naszej parafii przez ks. proboszcza Marcina Płanetę w ciągu kilku dni udało się zebrać pokaźną ilość długoterminowej żywności, środków czystości, lekarstw i innych rzeczy potrzebnych dla uchodźców wojennych, którzy wciąż przybywają do Lwowa i potrzebują właściwie wszystkiego.

W nagłośnieniu akcji pomogła także młodzież, która starała się dotrzeć do wielu osób przez media społecznościowe. Młodzież bardzo chętnie włączyła się też w segregowanie i pakowanie zebranych produktów. Ze Świebodzina dary odebrał ks. Rafał Zborowski, który zawiózł je bezpośrednio na Ukrainę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy po raz kolejny otworzyli swoje serca dla potrzebujących braci z Ukrainy.

Zdjęcia.