"Ona nam wszystkim Matką najczulszą – i dotąd była, i teraz jest, i zawsze będzie: i w życiu, i przy śmierci, i w wieczności także."
św. Maksymilian M. Kolbe
W parafii Zelichow odbyły sie uroczystosci 25-lecia zalożenia Rycerstwa Niepokalanej na ktorą było zaproszone Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii.
Mszy św. przewodniczył prezes MI o.Stanislaw M. Pietka oraz wiceprezes o. Piotr M. Lenart, ktory wygłosil homilie do zgromadzonych. Kosciół parafialny p.w. św. Zygmunta to stary zabytkowy kosciol przeniesiony z naszej sąsiedniej parafii Pleśnej do Żelichowa.
W uroczystościach wzięło udział 16. sztandarów Rycerstw z naszej diecezjii. Rycerstwo Niepokalanej w Żelichowie jest jednym z najstarszych stowarzyszen diecezji tarnowskiej. Uroczystosci zakonczyły się wspólna agapą.



"Od słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana" - to hasło ogólnopolskiego Dnia Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej, które odbyło się w dniach 27-28 lipca br. Rycerstwo Niepokalanej z naszej wspólnoty parafialnej uczestniczyło w modlitwach w Niepokalanowie. W drodze do Niepokalanowa odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. W tej Bazylice Mniejszej znajduje się kaplica św. Charbela z jego relikwiami.